Próza - Ranní vstávání

Váš oblíbenec v Družině vymítaču je:

Mernigler Apokalypticus (Merný) (14) Gefemril Manurobovič Karmotrov (Gef) (6) Trn (7) Elithia (Elis) (5) Fifinka (7) Ilidar (Decentně Tajemný Muž v Kápi) (13)

Celkem hlasů: 52

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/bannerwps.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/bannerkion.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/spisovatelenablogu.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/banneroots1.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/bannerrpg.gif

http://www.wps.webz.cz/gallery/bannery/temnarka.jpg


Ranní vstáváníJeden fejeton na velice vděčné téma...

Ranní vstávání

Když se řekne ranní vstávání, většině lidem, mezi které se počítám, se vybaví ta strašně nepříjemná věc, která Vás čeká každé ráno.
Už od útlého věku jsem musel vstávat do školky, kde mě mimochodem všechny tety vychovatelky upřímně milovaly, protože jsem pořád brečel. Ještě horší to pak bylo, když jsem musel vstávat do školy. Už mě totiž nebudila maminka, ale příšerně uječený budík... Pak se tedy nesmíte divit, že jsem se už od svých sedmi let snažil najít všemožné způsoby, jak by se nechalo vstávání zrušit.
Asi tak ve druhé třídě mě napadl geniální nápad, prostě jsem si řekl, že vstávat nebudu. Ale u rodičů se myšlenka o "nevstávání" neujala a když jsem se ji pak pokoušel využít v praxi, byl jsem rychle upozorněn, že by to se mnou nemuselo dopadnout podle mých představ. Ale i přes předchozí neúspěch jsem neztrácel naději. Vycházel jsem totiž z babiččiny zásady: Když se chce, všechno jde. Bádal jsem tedy dál a zanedlouho jsem přišel s myšlenkou pozdržet vstávání co nejdéle. Hned jsem ale zjistil, že tato metoda by byla možná, ale u někoho, kdo si nemusí v šatně každé ráno opisovat úkoly, což jsem dělal velmi často. Další nápad byl chodit dříve spát, ale podle mých výpočtů by uléhání do postele vycházelo asi tak na čtyři hodiny odpoledne, a to jsem zrovna chodil na kroužek sebeobrany.
Podobně to pokračovalo ještě dalších osm let. Jeden skvělý nápad střídal druhý, ale všechny byly posléze drsně zkritizovány a nakonec i zavrhnuty. Po mém neúspěšném devítiletém bádání jsem se rozhodl výzkumu zanechat a smířit se s tím, že to asi bez toho vstávání vážně nepůjde.

Diskuse pro článek Ranní vstávání:

24.03.2010 [8:33]

NirakJe mi ctí Emoticon

1. kkkaa
22.03.2010 [15:28]

moc mi to pomohlo po několika úpravách...děkuji:)Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Archiv citátů

přidej RSS